LV / LT / EE / FI / DE / NL / EN / ES / FR / РУ / РL
 

» Ko redzēt apkārtnē?

Esam priecīgi saviem viesiem piedāvāt vienkāršu karti ar dažām no interesantākajām vietām, kuras apmeklēt mūsu apkārtnē un reģionā. Pagaidām karte gan sagatavota tikai angļu valodā. Liels bezmaksas drukāto karšu un ceļvežu klāsts, kā ierasts, mūsu viesiem pieejams kempinga tūristu informācijas centrā. Novēlam Jums aizraujošu ceļojumu!

Kempings un viesu nams “Leiputrija” atrodas ideālā vietā – daudzu ievērojamu apskates objektu tuvumā:

 • RĪGAS PILSĒTA: Jūs jau zināt – viss, ko pilsēta var piedāvāt. Tajā pat laikā, “Leiputrijā” – kluss naktsmiers un liegas dabas skaņas tiem, kas vēlas atvilkt elpu no pilsētas straujā ritma.
 • CARNIKAVA: nēģu karaļvalsts: vairākas saimniecības piedāvā nēģu degustāciju, cepšanas paraugdemonstrējumus, nēģu iegādi un Carnikavā ik gadu notiek Nēģu festivāls.
 • DABAS PARKS “Piejūra” un tās pērle – cilvēka neskartā Gaujas ieteka jūrā.
 • ĀDAŽI: “Leiputrijai” tuvākā mazpilsēta. Piedāvās visas nepieciešamās ērtības: no maziem specializētiem veikaliņiem līdz lielveikaliem, koncertzāle, pasta ofiss, kafejnīcas un restorāni, sporta centri dažādām gaumēm, kā arī labu autobusu satiksmi ar Rīgu (transfērus no kempinga uz Ādažiem un atpakaļ ar prieku piedāvāsim mēs – “Leiputrija”).
 • LABĀKIE MUZEJI: Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Rīgas motormuzejs, Pirts muzejs, Saulkrastu velomuzejs un citi.
 • GAUJA: nebaidīsimies lieku reizi apgalvot – Latvijas gleznākā upe un vienīgā Latvijas lielā upe, kas var lepoties ar dabisku tās ieteku jūrā. Tāpat Gauja ir neapstīdami iecienītākais ūdenstūristu ceļš, ko arī aicinām nobaudīt dodoties mūsu piedāvātajos kanoe un kajaku braucienos ar startu vai finišu tieši “Leiputrijā”. Lai labi airējas!
 • SAULKRASTI: Baltā kāpa, Saulrieta taka, jauki restorāniņi, pludmales volejbols.
 • GAUJAS NACIONĀLAIS PARKS: trūks vārdu, lai nosauktu kaut pusi no tā, ko tas spēj piedāvāt.
 • PADOMJU MILITĀRAIS MANTOJUMS: Ādažu militārais poligons, raķešu bāzes pie Carnikavas un Kalngales, Daugavgrīvas cietoksnis, Līgatnes slepenais bunkurs un citi objekti. Vēsture nav mūs žēlojusi: esam pārdzīvojuši daudzus iekarotājus, redzējuši tos nākam un ejam, tādēļ tiem, kam interesē militārās vēstures artefakti, šodien varam piedāvāt daudz. No “Leiputrijas” arī pieejami kvadriciklu braucienu/ekskursijas pa poligona apkārtni.
 • NATURA 2000 TERITORIJAS UN DABAS LIEGUMI: mūsu tuvākajā apkaimē ir vairākas šādas teritorijas, tuvākā no kurām ir viegla gājiena attālumā (~1km). Esam arī nomarķējuši jauku, vienkāršu velomaršrutu, kas ved apkārt šai “Natura 2000″ teritorijai – ar startu un finišu tieši kempingā “Leiputrija”.
 • KAS VĒL? …vai mēs minējām reģionā labākās sēņošanas un ogošanas vietas? …bijušo Rīgas-Sanktpēterburgas ceļa posmu, bijušo Iļķenes pārceltuvi un muižu, kā arī veselu pulku dižkoku? Runājot par pēdējiem, viens tāds dižkoks (dižliepa) lepni rotājas tieši pie kempinga namdurvīm – Jūs to nepalaidīsit garām.
What to see near camping Leiputrija

BEZMAKSAS KARTE (angliski): Sightseeing and cycling map “From Riga to Gauja National park” (.pdf)

Map-places of interest Riga region

BEZMAKSAS KARTE (angliski): Pocket map – “Colourful sights in outskirts of Riga” (.pdf)

 
 
Apkartne Kontakti Kompleksa plans Rezervacijas Pasakumi nometnes sporta speles Atputas iespejas Viesu nams Kempings Kontakti